Polscy autorzy powieści fantastycznych

Polska fantastyka ma się wyjątkowo dobrze. Powieści fantastyczne pisze wielu autorów, a książki z tego gatunku zawsze trafiają na półkę bestsellerów. Z racji prawdziwego zatrzęsienia twórców fantastyki, przedstawiamy cykle wybranych pisarzy.

Cykl „Pan Lodowego Ogrodu” autorstwa Jarosława Grzędowicza

Cykl „Pan Lodowego Ogrodu” to czterotomowa opowieść o losach Vuko Drakkainena, który wyruszył na misję ratunkową naukowców, po których słuch zaginął na obcej planecie Midgaard. Vuko ma w głowie wbudowany system pomocniczy zwany Cyfral, który czyni z niego nadczłowieka. Równoległe do losów Vuko czytelnik poznaje księcia Terkeja Tendżaruka. Pozycja naprawdę godna polecenia.

Cykl „Oko Jelenia” autorstwa Andrzeja Pilipiuka

Andrzej Pilipiuk umiejętnie łączy fantastykę z elementami powieści historycznej. W cyklu „Oko Jelenia” przedstawia czytelnikom Marka, Staszka i Helenę, którzy zostają przeniesieni do XVI-wiecznej Norwegii. Ich zadaniem jest odnalezienie Oka Jelenia. Książka ma 7 tomów, lecz czyta się ją jednym tchem.

Saga o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego

Geralt z Rivii — wiedźmin — zajmuje się zabijaniem potworów. Ludzie mu za to płacą, a on jest w tym dobry, więc każdy w tej sytuacji wygrywa. Oczywiście oprócz potworów, które zostają zabite. Saga opowiada o losach Geralta i Ciri – dziewczynki a później dorosłej kobiety – z którą połączyło go przeznaczenie. Wiedźmin robi również karierę za granicą, co ma związek nie z sama książką Sapkowskiego, lecz z trzema częściami gry.