Polscy autorzy powieści kryminalnych

W Polsce jest wielu bardzo dobrych pisarzy powieści kryminalnych. Mimo że najnowsze badania dowodzą, że czytelnictwo w Polsce spada w zatrważającym tempie, to jednak w księgarniach zawsze jest mnóstwo osób, a po najnowszą książkę Remigiusza Mroza trzeba zapisać się w bibliotece do kolejki.

Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz urodził się w Opolu 15 stycznia 1987 roku. Z wykształcenia jest prawnikiem – w 2015 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Mróz otrzymał już wiele nagród za swoje publikacje, czego potwierdzenie znajdziemy w sklepie, ponieważ książki Remigiusza Mroza znikają z półek w zadziwiającym tempie. Jego dzieła są często interpretowane i stanowią podstawy różnych seriali np. „Chyłka. Zniknięcie” oraz planowany serial z komisarzem Forstem.

[b]Książki autora to między innymi:[/b]

– seria „Komisarzem Forst”

– seria „Joanna Chyłka”

– cykl „W kręgach władzy”.

Katarzyna Bonda

Katarzyna Bonda urodziła się w 1977 roku w Białymstoku. Autorka studiowała dziennikarstwo oraz scenopisarstwo. Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną pod tytułem „Sprawa Niny Frank”. Postać Huberta Meyera wykreowana przez pisarkę to psycholog policyjny, czyli nowy typ detektywa.

[b]Książki autorki to między innymi:[/b]

– „Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania”

– seria „Hubert Meyer”

– seria „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”

– „Polskie morderczynie”.